דיני עבודה

העבודה תופסת חלק מאוד מרכזי בחיים שלנו, הן בפן הכלכלי והן בפן החברתי, ולמעשה ניתן לומר כי בעבור רבים מאתנו מקום העבודה הינו חלק בלתי נפרד מחיינו.

למרבה הצער החקיקה במדינת ישראל לא מיטיבה עם העובדים יתר על המידה, והדבר בא לידי ביטוי בהגנה לא מספקת על זכויותיהם של העובדים ביחס לנהוג במדינות ה– OECD. אולם על אף שמלכתחילה זכויותיהם של העובדים בארץ די מצומצמות, חלק נכבד מהמעסיקים במדינת ישראל מצליחים להפר אף את הזכויות הללו, וזאת משיקולים כלכליים וניסיון לחסוך כמה שניתן בהוצאותיהם.

במסגרת עבודתנו אנו נתקלים פעם אחר פעם בהפרות קשות ובוטות בזכויותיהם של העובדים וכן אי מיצוי זכויותיהם, לרבות התעמרות של המעסיקים בעובדים, הרעת תנאים, גילויי אפליה, פגיעה בזכויות הפנסיוניות, פיטורין שלא כדין וכדו.

חלק גדול מהעובדים כלל לא מודעים לזכויותיהם על פי דין וכפועל יוצא מכך אין להם למעשה את הכלים לזהות את כל אותן ההפרות. לא אחת לקוח פונה למשרדנו לצורך קבלת ייעוץ משפטי בסוגיה נקודתית, ואז אנו חושפים בפניו שורה של הפרות מצד המעסיק שהלקוח כלל לא היה מודע להן.

חשוב להדגיש כי ההפרות הללו בסופו של יום מתורגמות לכסף, ובחלק מהמקרים להרבה מאוד כסף, ועל כן, ככל שמתעורר חשד כלשהו להפרה מצדם של המעסיקים בזכויותינו, חשוב לפנות לעורך דין לצורך קבלת ייעוץ משפטי.

בהקשר זה יובהר כי על אף שזכויותיהם של העובדים על פי החקיקה די מצומצמות כאמור לעיל, הרי שבשנים האחרונות במקרים בהם קיימים תחומים "אפורים" , נוטים בתי הדין לעבודה לפרש את החוק דווקא לטובת העובד, ובהיבט זה נראה כי בסוגיות מסוימות דווקא הפסיקה מרחיבה את זכויותיהם של העובדים, ועל כן חשוב להכיר את הפסיקה העדכנית והרלוונטית בסוגיות השונות בבואנו לבחון את עניינו של הלקוח.

משרדנו מתמחה בייצוג עובדים ומעסיקים בתחום דיני העבודה, אנו מלווים את הלקוח לאורך כל ההליך המשפטי, תוך בדיקה מעמיקה ויסודית של התיק הן בפן העובדתי והן בפן המשפטי. משרדנו שם לנגד עיניו את הלקוח במרכז, ועל כן לאורך כל ההליך המשפטי קיימת שקיפות מלאה מול הלקוח, והוא מעורה בכל ההליך המשפטי מתחילתו ועד סופו.

משרד עורכות דין פילביץ' אבדייב

משרדנו הנו משרד בוטיק, המתמחה בדיני הנזיקין על כל ענפיו - (תאונות דרכים, תאונת עבודה, ביטוח לאומי, נזקי גוף, רשלנות רפואית), משרדנו עוסק בייצוג בעסקאות מכירת/קנית דירות מגורים, דיני עבודה, צוואות, צווי ירושה / צו קיום צוואה, הסכמי ממון וייפוי כח מתמשך. משרדנו מספק שירותים משפטיים מקצועיים תוך דגש על מתן יחס אישי ללקוח.