נזקי גוף וביטוח

דיני הנזיקין, אשר מקורם עוד מהמנדט הבריטי, עוסקים בסיטואציה בה נגרם נזק גוף לאדם כתוצאה מרשלנות מצד המזיק אשר לו חובת זהירות, ומוטלת עליו האחריות לפיצוי.

דיני הנזיקין והביטוח הנו תחום רחב ומגוון הכולל בתוכו תחומי משנה שונים כאשר העיקריים שבהם הנם כדלהלן:

פגיעות ברשות הרבים

מרבית התאונות ונזקי הגוף מתרחשים כתוצאה ממפגעים בשטחים ציבוריים ו/או פרטיים, כגון נפילות והחלקות (ברחוב, בסופר, בקניונים, במקומות בלוי, בתי חולים, בריכות, חדרי כושר וכדומה). בתאונות מסוג זה ישנה חשיבות רבה בתיעוד המפגע מייד לאחר קרות האירוע, וכן איסוף פרטי העדים לאירוע ככל שישנם. כמו כן, יש להודיע ולדווח על המפגע בפני הגורם הרלוונטי.

ביטוח תאונות אישיות תלמידים

סעיף 6 (ד1) לחוק לימוד חובה קובע כי כל תלמיד הזכאי לחינוך חינם (מגיל 3 ומעלה), חייב להיות מבוטח בביטוח תאונות אישיות באמצעות רשות חינוך מקומית שבתחום שיפוטה נמצא מוסד החינוך שבו לומד התלמיד. ביטוח זה חל על התלמיד 24 שעות ביממה, בכל מקום, בין אם התאונה קרתה במוסד החינוכי ובין אם לאו. יש להדגיש כי גם ילדים מתחת לגיל 3 מכוסים בביטוח תאונות אישיות אולם בטוח זה חל רק במהלך שהותם במסגרת החינוכית.

בתאונות מסוג זה יש להוציא "אישור לימודים" בדבר היותו של הילד תלמיד במוסד החינוכי במועד התאונה, יש לאסוף את מלוא המסמכים הרפואיים בגין הנזקים שנגרו כתוצאה מהתאונה, וכן איסוף אסמכתאות בדבר הוצאות ההורים כגון היעדרות מעבודה והוצאות רפואיות הקשורות לתאונה.

תביעות פוליסת ביטוח

לחלק גדול מן האוכלוסייה ישנם ביטוחים פרטיים הן במסגרת העבודה והן באופן פרטי, כגון ביטוח תאונות אישיות, ביטוח חיים, ביטוחי רכוש, אבדן כושר עבודה, מחלות קשות, נכויות, וכיסויים רפואיים שונים.

על כן, במצבים בהם נגרמו נזקי גוף כתוצאה מתאונות ו/או מחלות , באפשרות התובע לקבל תגמולים בהתאם לכיסויים שבפוליסה וזאת בנוסף לפיצוי המגיע לתובע מטעם הגורם המזיק.

 


 

למשרדנו ניסיון ומומחיות בניהול תיקים מסוג זה, בערכאות המשפטיות השונות. פנו למשרדנו לצורך קבלת ייעוץ ראשוני ללא עלות, ובדיקה בדבר זכאותכם לקבלת פיצוי ותגמולים.

משרד עורכות דין פילביץ' אבדייב

משרדנו הנו משרד בוטיק, המתמחה בדיני הנזיקין על כל ענפיו - (תאונות דרכים, תאונת עבודה, ביטוח לאומי, נזקי גוף, רשלנות רפואית), משרדנו עוסק בייצוג בעסקאות מכירת/קנית דירות מגורים, דיני עבודה, צוואות, צווי ירושה / צו קיום צוואה, הסכמי ממון וייפוי כח מתמשך. משרדנו מספק שירותים משפטיים מקצועיים תוך דגש על מתן יחס אישי ללקוח.