תאונת עבודה

תאונת עבודה היא תאונה הנגרמת לאדם במהלך עבודתו, בדרכו לעבודה או חזרתו ממנה, ו/או מצב רפואי אשר התפתח בעקבות אופי העבודה.

חשוב לדעת כי כל אירוע נזיקי לרבות תאונת דרכים ונפילה ברחוב, אשר מתרחשים בזמן העבודה / בדרך לעבודה ו/או חזרה ממנה, יחשבו כתאונת עבודה. גם אירועים  כגון אירוע לבבי, אירוע מוחי, או אפילו מחלת הסרטן יכולים להיות מוכרים כתאונת עבודה ו/או מחלת מקצוע עת מתקיימים התנאים לכך בפסיקה ובחוק.

הצעדים שבהם יש לנקוט בעקבות תאונת עבודה הינם:

  • פנייה למעסיק ודווח ראשוני כי קרתה תאונה בעבודה.
  • פנייה לצורך קבלת טיפול רפואי בסמיכות לתאונה וציון העובדה כי מדובר בתאונת עבודה ו/או מצב שנגרם בעקבות אופי העבודה.
  • איסוף מלוא האסמכתאות המעידות על הוצאות הקשורות לתאונת עבודה.
  • עריכת רשימת עדים במקרה של תאונה, ובירור האם ישנם עובדים נוספים אשר לקו באותם סימפטומים במקרה של מחלת מקצוע.

מלבד האופציה לתביעת מקום העבודה בהתאם לעילות רשלנות לפי דיני הנזיקין, תאונת עבודה מקימה הזכות לפנייה למוסד לביטוח לאומי בתביעה על פי חוק הביטוח הלאומי.

נפגע בתאונת עבודה זכאי לתשלום דמי פגיעה מטעם הביטוח הלאומי בעבור הזמן בו נבצר ממנו לעבוד לאחר התאונה, ועד 90 יום.

כמו כן במידה ויוכר התובע כנפגע בתאונת עבודה, יעמוד הוא בפני ועדה רפואית מטעם הביטוח הלאומי, ויהיה זכאי למענק חד פעמי או קצבה – בהתאם לנכות שתיקבע.

 


 

במידה ונפגעתם בתאונת עבודה, או הנכם מצב רפואי אשר מקורו באופי עבודתכם, פנו למשרדנו לייעוץ ראשוני ללא עלות.

משרד עורכות דין פילביץ' אבדייב

משרדנו הנו משרד בוטיק, המתמחה בדיני הנזיקין על כל ענפיו - (תאונות דרכים, תאונת עבודה, ביטוח לאומי, נזקי גוף, רשלנות רפואית), משרדנו עוסק בייצוג בעסקאות מכירת/קנית דירות מגורים, דיני עבודה, צוואות, צווי ירושה / צו קיום צוואה, הסכמי ממון וייפוי כח מתמשך. משרדנו מספק שירותים משפטיים מקצועיים תוך דגש על מתן יחס אישי ללקוח.